Свјетски дан оралног здравља

Поводом  Свјетског  дана  оралног  здравља, у  сриједу  20. марта 2019. године  организован је  пригодан  програм  у  ПО  Куљани.

Присутни  су  били  ученици  првих  разреда  из  Пријечана, Залужана, Куљана. Услиједило  је  обраћање  директорице  школе  Ранкице  Пушић. Присутнима  се  обратио  и  министар  здравља  и  социјалне  заштите  у  Влади Републике  Српске  Ален  Шеранић. Уз  промотивне  и  едукативне  активности  у  виду  предавања  о  здрављу  и  хигијени  зуба  и  презентације  правилне  технике  прања  зуба  на  одговарајућем  моделу, а  у  којима  су  учествовали  специјалисти  превентивне  и дјечије  стоматологије  Јавне  здравствене  установе“Завода  за  стоматологију“,ученицима  су  подијељени  поклон  пакети. Уз  приредбу  наших  ученика  и  пригодне  поклоне  од  Завода  за  стоматологију  завршено  је  обиљежавање  овог  датума.