Ученици посјетили Природно-математички факултет

Чланови  Биолошке  секције  14. фебруара  2020. године  посјетили  су  Природно-математички факултет. У пратњи ученика  били  су  Славен  Филиповић, проф. биологије  и  Александар  Елезовић, помоћник  директора.

Укупно  је  било  30  ученика  од  шестог  до  деветог  разреда. На  факултету је  групу  дочекала професорица Биљана  Лубарда, која  је  ученицима  испричала  кратак  историјат  факултета, те навела  све  студијске програме који  се изучавају. Ученици  су затим  подијељени  у три  једнаке групе. Професори  Саша  Зељковић, Иван Селемек и  Биљана  Кукавица  са  асистентима  и лаборантима  су  првој  групи  показали  велику  лабораторију  и демонстрирали  један  експеримент. Затим су  прешли  у  помоћну  зграду  гдје  су  им  хемичари  показали  још један  експеримент  и употребу  савремених  уређаја  који  се  користе за  све  врсте  анализа.

Друга  група  је  посјетила  акваријум  који  се  налази  у  подруму  факултета. Професор  Игор Трбојевић  и особље које  тамо  ради  показали  су  нам  све  животиње  које се  ту  налазе: пиране, блавора, гаталинку, оскаре, барске  и шумске  корњаче, егзотичне  рибе.

Трећу  групу  су  примили  двојица  професора  Дејан  Дмитровић  и  Горан  Шукало  на  студијском програму Биологија, који  су  нашим ученицима  показали  једну  зоолошку  лабораторију  са  свим експонатима  и препаратима  животиња. Ученици  су  имали  прилику  да  посматрају  препарате  на врхунским  микроскопима  и бинокуларним  лупама.Такође, погледали  су  изложбу  која  се  налази у  ходнику  студијског  програма.

Ученици  су се  затим смјењивали,како  би  сви  посјетили  планирано  у  склопу  посјете. Након  обиласка, ученици  су  се  у  пратњи  наставника биологије  и  помоћника  директора  вратили  назад  до  школе.