Светосавска свечаност

Дана  27.01.2018. године, у  централној  школи  у  Залужанима  одржана  је  приредба  поводом  славе  школе, Светог  Саве.

Након  молитве  и обраћања  директорице, која  је  поздравила  све  присутне, услиједили  су  наступи  ученика, хора.
Директорица  Ранкица  Пушић  подсјетила  је  на  то  да  је  дјело  Светога  Саве   једна  духовна  читанка, отворена  књига  која  преноси  мир  и  љубав, смиреност, дарежљивост, човјекољубље, оданост  вјери  и  молитви  која  нас  чини  цјеловитим  личностима.
Носилац  организације  око  приредбе  била  је  Душица  Рољић, проф.српског  језика  и  књижевности.
Овом  приликом  додијељена  је  Светосавска  награда  Милици  Васић ученици  IX 2 одјељења.
Многи  родитељи  и  ученици  су  присуствовали  приредби, те  специјални гости  који  су  посјетили  нашу  школу  на  Савиндан.