Светосавска свечаност

Поводом 27. јануара – празника Светог Саве, школске славе посјетили смо Храм Свете Петке у Куљанима и присуствовали литургији.

Ученици наше школе заједно са својим наставницима припремили су богат програм-приредбу.

Приредби је претходило ломљење славског колача.

Директорица школе мр Ранкица Пушић је поздравила све присутне.

Помоћник министра за предшколско и основно образовање Наташа Цвијановић се , такође, обратила присутнима.

Услиједио је богат програм: хор, рецитатори, игроказ, ритмичка тачка, фолклорна секција.

Задужена за приредбу (предсједник комисије) била је Душица Рољић, проф. српског језика и књижевности.

Приредби су присуствовали бројни гости: представници Министарства просвјете и културе Републике Српске, представници Републичког педагошког завода Републике Српске, чланови Школског одбора, представници локалне заједнице, родитељи, ученици.

Овом приликом директорица школе Ранкица Пушић додијелила је Светосавску награду Недељку Свјетлановићу, ученику 9-2 одјељења, као и Славену Филиповићу, проф. биологије, добитнику Светосавске награде у школској 2022/2023. години.