Светосавска свечаност

Дана  27. јануара  2019. године  у  централној  школи  у  Залужанима  одржана  је  приредба  поводом  славе школе  Светог  Саве.

Након  молитве  и  обраћања  директорице  школе  Ранкице  Пушић,која  је  поздравила  све  присутне,услиједили  су  наступи  ученика, хора. Носилац  организације  око  приредбе  била  је  Јасминка  Гајић, проф. српског  језика  и  књижевности. Овом  приликом  додијељена  је  Светосавска  награда  Јовани  Павловић, ученици  IX б одјељења. Додијељена  је  и  награда  Анамилани  Глигић,ученици IX 2  одјељења  за  освојено  1. мјесто  на  литерарном  конкурсу  на тему“Република Српска“. Многи  родитељи  и  ученици  су  присуствовали  приредби,као  и  многи гости  из  из  РПЗ-а  и  Градске  управе.