Семинар за наставнике и стручне сараднике специјалних и редовних школа

Примјена нових наставних планова и програма: НПП УТОИФ и НПП ПРП

Дана 25.08.2021. године наша школа је била домаћин семинара, који се одржао у временском периоду од 9 до 15 часова.

Републички педагошки завод је развио наставне планове и програме за ученике који се школују у нивоима образовања и то: Наставни план и програм за васпитање и образовање ученика са умјереним и тежим оштећењем интелектуалног функционисања и Наставни план и програм за васпитање и образовање ученика са первазивним развојним поремећајима.

Флексибилност, савременост и креативност су главне одлике и смјернице развијених програма.

Обуке су осмишљене као комбинација пленарних предавања и радионичког рада.

Предавања су одржали стручни, врхунски предавачи.

Учесници из наше школе који су похађали обуку, на сједници НВ истакли су значај и вриједност похађања обуке и похвалили предаваче.

За све присутне, директор школе мр Ранкица Пушић је организовала да буде послужена закуска, коју је припремило особље наше школе, у холу, за вријеме предвиђене паузе.