Сарадња предавача, кадета и ученика 5. разреда у ПО Куљани

У ЈУ ОШ ,,Јован Дучић“ Залужани, ПО Куљанима, Бања Лука, 12. јуна 2023. године одржана је секција ,,Малољетници и полиција“којој је присуствовало 59 ученика петог разреда заједно са учитељицом и руководством школе. Чланови секције, кадети Полицијске академије са инспектором за полицијску обуку Маријом Маркановић и професорима Данијелом Копањом и Бојаном Пилиповићем, организовали су интерактивну радионицу под називом ,,буди кул полицајац“, са акцентом на стицању повјерења дјеце у полицију. Кроз радионицу ученици и кадети су мијењали улоге, а скренута је и пажња на опасности од употребе оружја и опасностима на интернету. Кадети су учили како сензибилним приступом да остварују контакт са дјецом ради унапређења будућег рада у служби, а дјеца су учила како да вјерују полицији и у случају опасности позову бесплатан број телефона ,,122“. Са радом секције се наставља и у будућем периоду.