Републичко финале у МОИ РС у атлетици

Републичко финале у МОИ РС у атлетици за основне и средње школе одржано је 29.04.2023. године на Градском стадиону у Бањој Луци. Организатор и домаћин такмичења била је ЈУ ОШ ,,Јован Дучић“ Залужани. Републички координатор за атлетику: др Горан Бошњак. Атлетска такмичења у оквиру Малих олимпијских игара одвијају се у складу са правилима Атлетског савеза РС, Правилником и другим актима која регулишу наведено такмичење у женској и мушкој конкуренцији. Дисциплине заступљене програмом МОИ РС су: а) основне школе: ученици 100м, 800м, бацање кугле (4кг) и скок у даљ; ученице: 100м, 800м, бацање кугле (4 кг) и скок у даљ. Мисија организације такмичења је успјешно завршена. Похвале око цијеле организације добили смо са свих страна. МОИ ове године слави 20 година постојања и велика је част што смо ми добили да организујемо тај јубилеј, а то је самим тим захтијевало и већи напор и још већу одговорност.