Откривање споменика палим борцима

Дана  28.10.2017.године  ученици  осмих  и  деветих  разреда  са  одјељењским  старјешинама,као  и  наставници  историје  и  српског језика  и  директорица  школе Ранкица  Пушић  присуствовали  су  откривању  и  освештању  споменика  палим  и  несталим  борцима  Војске  Републике  Српске  у  одбрамбено-отадзбинском  рату  са  територије  насеља  Куљани,Пријечани  и  Залужани.

Споменик  је  откривен  испред  Дома  културе  у  Залужанима. Споменик  су  открили  министар  рада  и  борачко-инвалидске  заштите,Миленко  Савановић  и  градоначелник  Игор  Радојичић.
Вијенце  су  положили  и  представници  Борачке  организације  и  породица  погинулих,изасланици  предсједника  Републике  и  српског  члана  Предсједништва Босне  и  Херцеговине.
Борци  Војске  Републике  Српске  су  били  свјесни  да  морају  бранити  породице,вјековна  огњишта,вјеру,народ  и  отаџбину. Погинули  и  нестали  борци  Војске  Републике  Српске  не  смију  бити  заборављени,јер  су  своје  животе  дали  за  стварање  РС  и  слободу  српског  народа.