Предавање АМС РС, ПО Пријечани

Представници  Ауто-мото  савеза  Републике  Српске (АМС  РС ) 27. септембра 2017. године  су  посјетили  подруцну  Основну  сколу „Јован  Дучић“   гдје  су  ђацима  одржали  саобраћајно-образовна  предавања  под  називом „Десет  лекција  које  живот  значе“.

Више  од  60  ученика  првих,других  и  трећих  разреда  учило  је  како  да  безбједно  учествују  у  саобраћају  приликом  доласка  и  одласка  у  школу,а  предавања  су  одржана  на  захтјев  матичне  ОШ „Јован  Дучић“ у Залужанима.
Ученици  су  имали  могућност  да  усвоје  основна  правила  која  су  неопходна  за  њихово  самостално  и  безбједно  учешће  у  саобраћају.
Посјета  и  предавања  за  малишане  у  Пријечанима  организована  је  у  оквиру  превентивне  кампање „Возачи,школа  је  за  нас,опрез  је  за  вас“ коју  заједно  спроводе Министарство  саобраћаја  и  веза  РС,Министарство  унутрашњих  послова  РС,Министарство  просвјете  и  културе РС,Агенција  за  безбједност  саобраћаја РС, АМС  РС,Ауто-мото  друштва  и  локалне  заједнице.