Посјета ОШ „Ђура Јакшић“

Дана  7. фебруара  2018. године, ученици  наше  школе  присуствовали  су  обиљежавању 76  година од   страдања  52  ученика  из  ОШ „Ђура  Јакшић“.

Сви  присутни  су   одали  почаст  настрадалим  ученицима, које  су  усташе  убиле  7. фебруара  1942. године.
Са  овог  мјеста  поручено  је  да  овај  злочин  треба  опростити,али  никада  заборавити.
Директорица  наше  школе  Ранкица  Пушић  присуствовала  је  овом  догађају.
Ученици IX 2 одјељења: Анђела  Рађевић, Ана  Кременовић и Горан  Муждека  су  у  школу „Ђура  Јакшић“ ишли  у  пратњи  наставнице  историје  Јелене  Шукало и  библиотекарке  ЦШ Сање Давидовић.
Обиљежавању  76  година  од  страдања  ученика   присуствовали  су  представници  министарстава  у  Влади  Српске, Града  Бањалука, Трећег  пјешадијског / Република  Српска / пука  Оружаних  снага БиХ, бројни  грађани  и  ученици.