Отварање бисте Вуку Стефановићу Караџићу

Испред  Филолошког  факултета  Универзитета  у  Бањој  Луци  6. новембра 2017. године откривена  је  биста  Вуку  Стефановићу  Карадзићу, реформатору  српског  језика  и  правописа.

Свечаности  је  испред  школе  присуствовала  библиотекарка  ЦШ и  постала  свједок  овог  догађаја, а  то  је  велики  културни  догађај  за  наш  град.
Бисту  су  открили  генерални  конзул  Србије  у  Бањој  Луци  Владимир  Николић, ректор  Универзитета  у  Бањој  Луци  Милан  Матаруга  и  генерални  директор компаније  „М:тел:“ Марко  Лопичић.
Аутор  бисте  је Сара  Николић.
Биста  је  откривена  поводом  230  година  од  рођења  реформатора  српског  језика, у  оквиру  свеобухватне  манифестације  и  јубилеја  Универзитета. Свечаном  откривању бисте  присуствовали  су  предсједник  Академије  науке  и  умјетности  Републике  Српске  Рајко  Кузмановић, проректори, декани, представници  законодавне  и  извршне  власти  Српке, директор  Републичког  педагошког  завода  РС Предраг  Дамјановић, директор  Народне  и  универзитетске  библиотеке  РС  Љиља  Петровић-Зечић, предсједник  Градског  одбора  Српског  просвјетног и  културног  друштва „Просвјета“Јеленко  Бојић, професори, сарадници  и  студенти.
Одлазак  на  ову  свечаност  подржала  је директорица  школе  Ранкица  Пушић.