Обиљежавање Дана српског јединства, слободе и заставе

Дана 15. септембра 2021. године у ЦШ Залужани, ПО Куљани и ПО Пријечани, прије почетка првог часа у обје смјене (разредна и предметна настава) одслушане су химне Републике Српске и Републике Србије.

Наведеног датума се обиљежава и Пробој солунског фронта.

Други час у обје смјене сваки наставник је посветио овој теми, користећи јединствени оквир који су припремили наставници националне групе предмета, уз подршку директора и стручне службе школе, а који је укључио и комуникацију са ученицима о овој теми.

Осим јединствене припреме за час, наставници су и индивидуално, у току овог периода разговарали са ученицима и користили материјал засебно.

Кроз низ активности оживјели смо сјећања на историјске личности и догађаје који су допринијели слободи, независности и јединству српског народа.

У холу сва три објекта наше школе постављена је изложба у вези са претходно наведеном темом.