Обавјештење о почетку тестирања дјеце дорасле за упис у први разред

Датум: 26. 3. 2021. године

OБАВЈЕШТЕЊЕ О ПОЧЕТКУ ТЕСТИРАЊА ДЈЕЦЕ ДОРАСЛЕ ЗА УПИС У ПРВИ РАЗРЕД

Поштовани родитељи,

У наредном периоду сви ви који сте евидентирали своје дијете за упис у први разред бићете обавјештени путем Email поште или телефонски о термину тестирања у школи.

Молимо све родитеље да том приликом донесу документацију потребну за упис у први разред:

• Увјерењео пребивалишту – ЦИПС (молимо вас да обратите пажњу да Захтјев за пријаву пребивалишта није Увјерење о пребивалишту и да исто треба бити новијег датума са назначеном сврхом, за упис у школу).
  • Љекарско увјерењеиздато од надлежне здравствене установе којим се процјењује здравствена способност дјетета за полазак у школу са ОБАВЕЗНИМ и назначеним статусом вакцинисаности дјетета;
  • Потврда/увјерење о обављеном стоматолошком прегледу зубаи
  • Уколико је дијете пoxaђaлo предшколску установу, приликом уписа родитељ даје на увид Књигу за пpaћењe  развоја  и учења дјетета.

Извод из матичне књиге рођених није потребно достављати јер ћемо их ми службено потраживати од Града Бањалука.

Још једном вас подсјећамо на поштовање Упутства Института за јавно здравство РС. Приликом доласка у школу потребно се јавити дежурном раднику који ће вршити мјерење температуре и дезинфекцију руку а затим вас упутити на тестирање.

Стручна служба