Обавјештење – Мобилна андроид апликација ,,EDUIS eDnevnik“

Обавјештење-Мобилна  андроид  апликација,,EDUIS eDnevnik“

Датум:19.02.2021.године

Поштовани,

Министарство  просвјете  и  културе  Републике  Српске  је  у  оквиру  пројекта,,Опремање  васпитно-образовних  установа  у  Републици  Српској  рачунарском  опремом и  софтвером“имплементирало  мобилну  андроид  апликацију,,EDUIS  еДневник“,која  је  намијењена  родитељима  и  ученицима  основних  и  средњих  школа(12  средњих  школа),са  циљем  да унаприједи  и  олакша  комуникацију  свих  учесника  у  образовном  процесу.

ЕДневник  мобилна  апликација  пружа  приступ  свим  информацијама  о  школским  активностима  ученика  кроз  брзу,једноставну  и  безбједну комуникацију  између  ученика,родитеља  и  наставника.Такође,родитељима  пружа  подршку  за  оснаживање  дјеце  у  образовном  процесу,а  ученицима  ствара  здраво  технолошко  окружење  на  њиховом  путу  образовања.

Апликација  је  од  15.фебруара 2021.године доступна  на  гугл  продавници(Google  Play Store) и  сви  заинтересовани  ученици  и  родитељи  је могу  бесплатно  преузети  и  инсталирати  на  своје  мобилне  телефоне.Потребно  је  да  у  претраживачу  на  гугл  продавници  унесу,,EDUIS  eDnevnik“и  претрага  ће  вратити жељену  апликацију.Пријава  у апликацији  се  врши  са идентичним  еДневник налозима  као  и  на веб апликацији.

Ранкица  Пушић,мр