Међународни дан писмености ( 8. септембар)

Организација Уједињених нација за образовање, науку и културу УНЕСКО прогласила је 8. септембар за Међународни дан писмености 1967. године, да би се тај дан у цијелом свијету обиљежио и да би се тиме нагласио значај читања и писмености. Писменост је важна, како за сваког појединца, тако и за друштво у цјелини. И ми смо у нашој школи обиљежили Међународни дан писмености. Наставница српског језика Јелена Васић је у договору са школским библиотекаром Сањом Давидовић припремила презентацију и одређене летке-материјал у вези са наведеном тематиком. Презентацију су ученицима одржале:

Јелена Васић, проф.српског језика (предметна настава-ПО Куљани),

Сања Давидовић, школски библиотекар (предметна настава-ЦШ Залужани),

Силвана Мирнић, проф. разредне наставе (разредна настава-ЦШ Залужани)

Дијана Томић, проф. разредне наставе (разредна настава –ПО Куљани),

Нада Милојевић, Свјетлана Милаковић и Млађенка Берак –ПО Пријечани.

Ученици који су присуствовали часу су добили материјал и задатак да на првом наредном часу ВРОЗ-а представе материјал, пренесу информације, сазнања, утиске и поразговарају са ученицима из свог одјељења о овој теми.