Међународни дан писмености

Међународни дан писмености обиљежава се широм свијета 8. септембра. Идеја о његовом обиљежавању је настала у септембру 1965. године у Техерану, на Свјетској конференцији министара образовања на тему искорјењивања неписмености, а УНЕСКО је обиљежавање почео годину дана касније.

Тим поводом, у нашој школи одржане су презентације за наше ученике. У ЦШ Залужани презентацију је одржала наставница Јелена Васић, у ПО Куљани библиотекар Сања Давидовић и у ПО Пријечани учитељица Свјетлана Милаковић.

Оне су говориле ученицима о првим траговима писмености на нашим просторима, развоју писмености на овим просторима, реформи српског језика и писма, најчешћим правописним грешкама…

Писменост је наша улазница за бољу будућност, начин на који можемо да унаприједимо и надоградимо себе.

Буди писмен, буди свој!