Литература за родитеље првачића

ЛИТЕРАТУРА ЗА РОДИТЕЉЕ ПРВАЧИЋА (препорука педагога)

1. Мирјана Митровић: ,,Мама и тата полазе у школу“; Креативни центар, Београд, 2000.
2. Невена Ловринчевић: ,, Клопке за родитеље: како да препознате и избегнете најчешћеродитељске грешке“ ; Креативни центар, Београд, 2008.
3. Невена Ловринчевић : ,,Дисциплина без батина“ ; Креативни центар, Београд, 2009.
4. Верица Секулић: ,, Будите добар родитељ свом детету и себи“ ; Креативни центар Београд, 2006.
5. Адела Фејбер: ,, Како да причате да би вас деца слушала – слушајте да би вам деца причала“;Моно & Манана, Београд, 2009.
6. Адела Фејбер: ,,Браћа и сестре – рогови у врећи: водич за родитеље: како да помогнете деци да не живе као супарници“; СИЛ, Београд, 2004.
7. Елизабет Пентл:,, Родитељска моћ: вештина сарадње са дететом“, Психополис институт, Нови Сад, 2008.
8. Хорхе Батлори: ,, 250 најлепших игара за сваку прилику“; Креативни центар, Београд, 2007.
9. Зоран Миливојевић: ,, Мала књига за велике родитеље: приручник за васпитавање деце“; Психополис институт, Нови Сад, 2007.
10. Доналд Вудс Виникот: ,, Довољно добро родитељство“; Народна књига-Алфа, Београд, 2006.
11. Јелена Јаничић-Холцер: ,, 101 начин да детету покажете да га волите“; Креативни центар, Београд, 2005.
12. Роберта Бејер: ,, Како разговарати с децом о разводу: приручник за родитеље“; Креативни центар, Београд, 2005.
13. Шила Елисон: ,, 365 начина да одгајите сјајну децу“ ;ЕТЦ публисхинг, Београд, 2004.
14. Рос Кембел: ,, Како стварно волети своје дете“; Алфа и омега, Београд, 2003.
15. Томас Гордон: ,, Умеће родитељства : како подизати одговорну децу“; Креативни центар, Београд, 2003.
16. Мирјана Марковић: ,, Корак по корак 2 : васпитање деце од три до седам година: приручник за родитеље и васпитаче“; Креативни центар, Београд, 2000.
17. Вероник Шаброл: ,, 150 активности за разоноду ваших унука“; Креативни центар, Београд, 1999.
18. Сандра Хардин Гукин: ,, Родитељство за неупућене“; Микро књига, Београд, 1999.
19. Снежана Бабић Кекез: ,, Тајне велике и мале: књига за родитеље“; Матица српска, Нови Сад, 1998.
20. Едвард Де Боно: ,, Научите ваше дете како да размишља“; Народна књига-Алфа, Београд, 1995.
21. Волфганг Бергман: ,, Дисциплина без страха“; Лагуна, Београд
22. Петра Торбриц: ,, Концентрација“, Лагуна, Београд
23. Џен Паркер и Џен Стимпсон: ,, Како одгајити срећну децу“;Алнари, Београд
24. Мира Стамбак: ,,Свако дијете може да учи“; Завод за уџбенике и наставна средства, Београд, 1986.
25. Верица Секулић: ,,Будите добар родитељ свом дјетету у себи“; Креативни центар, Београд
26. Томас Гордон: ,,Умијеће родитељства“, Креативни центар, Београд
27. Надезда Миленковиц: ,,Како да најлаксе упропастите родјено дете“; Креативни центар, Београд
28. Гејл Рајклин; Керолајн Винклер: ,,Дзепни родитељ“; Креативни центар, Београд .
29. Ијан Грант: ,,Како васпитавати сјајне дечаке“ Алнари, Београд
30. Ијан Грант: ,,Како васпитавати сјајне девојчице“, Алнари, Београд
31. Александра Јовановић Магyар: ,,Зашто то радиш“; Центар за примењену психологију Друштва психолога Србије, Београд, 2006.