Кампања ,,Читајмо заједно“ – Дани читања у Републици Српској

У оквиру кампање ,,Читајмо заједно“ коју Министарство просвјете и културе Републике Српске реализује пету годину, министар просвјете и културе Републике Српске Наталија Тривић је 19. новембра у 10.00 часова посјетила нашу школу у којој су званично отворени Дани читања у Републици Српској. Главни циљ ове кампање је да популаризујемо књижевност и културу читања са циљем развоја књижевне публике.

Ученици су припремили пригодан програм поводом успостављања Дана читања у Републици Српској.

Програм је одушевио присутне.

Министар Наталија Тривић присуствовала је часу ученика трећег разреда наше школе (III 1) којима је прочитала одломак из књиге ,,Јежева кућица“ Бранка Ћопића, те кратко поразговарала са ученицима о значају читања, књижевности и књижевника.

Дани читања у Републици Српској реализују се по први пут у оквиру кампање ,,Читајмо заједно“.

Овом приликом ученици Милици Николетић директор школе Ранкица Пушић уручила је Захвалницу и књигу за њено залагање и рад у оквиру литерарног стваралаштва. Милица је освојила 2. награду на литерарном конкурсу у оквиру умјетничке манифестације ,,Доста су свету једне Шумарице 2021“ на тему: ,,Живот је нешто велико и лепо. Живот је највеће чудо“.