Информација у вези са бесплатним приступом интернет

Информација  у  вези  са  бесплатним  приступом  интернет  порталу  РТРС-а  за  ученике  основних  школа

Министарство  просвјете  и  културе  Републике  Српске  је  са  компанијом „Мтел“ договорило  бесплатан  приступ интернет  порталу РТРС-а (www.rtrs.tv) за  све  ученике  основних  школа  у  Републици  Српској у  циљу  стварања  једнаких  услова  за  праћење  школских  часова  који  се свакодневно  емитују  на  РТРС-у.

На  порталу  се  могу  пронаћи  сви школски  часови  реализовани  од 17. 3. 2020. године, уколико  је  ученик  пропустио  неки  од  часова.

Приступ  порталу  се  може  реализовати  употребом  мобилних телефона  ученика  или  њихових  родитеља (уколико  ученик  нема  мобилни  телефон), а остварени  интернет  саобраћај  за  приступ  порталу  ће  бити  потпуно  бесплатан  за  датог  корисника (ван  квоте  плаћеног  мобилног  интернета  уколико  га  корисник  има).