Дан ученичких постигнућа

Дан ученичких  постигнућа  обиљежен је   25. маја, свечано  и  радно. Ученици, заједно са  својим  наставницима  припремили  су  приредбу  на  тему  живота  и рада Десанке  Максимовић.

Носилац  активности  око  приредбе  била  је  Зорка  Радак, наставница  српског  језика  и књижевности.

У  оквиру  приредбе  сумирани  су  резултати  и  постигнућа  ученика  у  овој  школској  години.
Најбољим  ученицима  у  одјељењу, те  ученицима  који  су  остварили  резултате  на  такмичењима  уручене  су похвале  за  њихов  успјех.
Награђени  су  и  неки  од  наставника.Ученик  генерације  је  Милица  Васић,ученица  IX 2 одјељења. На  Дан  ученичких постигнућа  свечано  је  промовисан  школски  часопис ,,Дучићевци“.