Манифестација поводом Међународног дана права дјетета

Дана  20.11.2017. године Централна  манифестација  поводом  Међународног  дана  права  дјетета  одржана  је  у  нашој  школи.

Наша  школа  добила  је  част  да  буде  домаћин  свих  школа  у  РС.
На  улазу  у  школско  двориште  госте  је  дочекивала  ученичка  саобраћајна  патрола,под  руководством  наставнице  Раде  Радошевић.
На  почетку  програма  обратила  се  публици  директорица  школе  гђа Ранкица  Пушић, потом  директор  Републичког  педагошког  завода, те  Омбудсман  за  дјецу.
Након  обраћања  услиједио  је  програм  у  којем су  ученици  водили  госте  и  у  којем  су  показали  своја  знања  и  таленте.
Публика  их  је  одушевљено награђивала  аплаузима.

На  крају  програма  додијељене  су  награде  за  најбоље  постере/паное  о  правима  дјетета  који  су  пристигли на  конкурс  поводом  Међународног  дана  права  дјетета. Награђени  панои  изложени  су  у  холу  школе. Такође  је  изложен  и  постер-пано  Савјета ученика  наше  школе.

По  завршетку  програма, директорица  школе  Ранкица  Пушић, позвала  је  све  присутне  да  обиђу  хол  школе, који  су  ученици  наше  школе, заједно  са  својим  наставницима  уредили  за  ову  прилику,на  тему  права  дјетета.

Манифестацији  су  присуствовали  бројни  гости:представници  Министарства  просвјете  и  културе  РС,директор  Републичког  педагошког  завода  РС,Омбудсман  за  дјецу,представници  Јавног  фонда  за  дјечију  заштиту,представници  Министарства  породице, омладине  и  спорта, представници  Града  БЛ, директори  школа,представници  Школског  одбора,Савјета  родитеља,наставници,ученици.

Заслугом  директорице,управе  чколе, наставника  и  ученика  све  је  било  сјајно  и  на  високом  нивоу.