Час факултативне наставе Домаћинство 2

Културна баштина једног народа – Народни вез

Дана 15. децембра 2021. године одржан је час факултативне наставе Домаћинство 2 у ПО Куљани, којем су поред директорице школе Ранкице Пушић присуствовале и инспекторице, просвјетне савјетнице за разредну наставу  Милица Тителски и Мира Лакетић из Републичког педагошког завода Републике Српске.

Час је реализовала Сузана Бајичић, проф. разредне наставе.

Час је био испуњен богатим садржајима. Ученици су испољили креативне вјештине и естетско-умјетничке способности. Очување националног насљеђа нашег народа и примјена знања у традиционалном његовању народног веза је био циљ часа, а кључни појмови: културна баштина, традиција, обичаји, вез, народна ношња.

Час пјесмом започели, осмијехом завршили, а све између је било једно ново искуство, учење и дивно дружење.