Библиобус

Нашу ЦШ  посјетила  је  покретна  библиотека, тзв. Библиобус  22. 10. 2019 .године. Библиобус  је  нови  библиотечки  сервис  Народне  и  универзитетске  библиотеке  Републике  Српске.

Ученици  су  били  видно  одушевљени, усхићени  и  нестрпљиви  да  што  прије  уђу  у  то необично возило  препуно  књига. Имали  смо  прилику  прелистати  наслове  књига  које  су  се  налазиле  на  полицама  ове  библиотеке  на  точковима. Поред  лектире  пронашли  смо  и  наслове  популарне  књижевности  за  дјецу  и  тинејџере,велики  избор  стрипова,те  популарне    часописе. Сазнали  смо  да  капацитет  ове  необичне  библиотеке износи  6000 библиотечких  јединица. Возило  су  били  у  могућности  обићи  ученици  1.разреда  заједно  са  својим  учитељицама  и  ученици  предметне  наставе. По  завршетку  дружења  поздравили  смо  се  са  љубазним  особљем  возила жељно  очекујући  поновни  сусрет.