Посјетили смо Музеј Републике Српске

Дана 10.03.2022. године чланови биолошке и географске секције ЈУ ОШ ,,Јован Дучић“ Залужани посјетили су Музеј Републике Српске у Бањој Луци, у пратњи наставника: Маје Звиздало, Славена Филиповића и помоћника директора Александра Елезовића. На улазу музеја ученике и наставнике дочекали су музејски педагог Наташа Ного и кустос биолог Бранислав Гашић, који су водили ученике кроз музеј и давали потребна објашњења. Посебно је био интересантан мач којег су рониоци пронашли у ријеци Врбас и простор за илузије. Свакако најинтересантнији дио ученицима су били биолошки експонати у природњачком дијелу музеја. Такође, ученици су могли видјети разне предмете из различитих крајева РС, многе важне аспекте наше историјске културе, обичаја и традиције нашег народа.