24. међународни сајам књиге Бања Лука

Мала  група  чланова  новинарске  секције, заједно  са  библиотекарком  ЦШ, 13.9.2019.године посјетила  је 24. Међународни  сајам  књиге  Бањалука  2019.године.

Сајам  се  одржавао  од   10.  до  17.септембра  у  СД  Борик.

Београдски књижевник Вуле Журић, свечаном бесједом је отворио овогодишњи сајам, рекао је да то што има част да отвори ову манифестацију схвата као једну врсту велике награде.

И  ове  године, ученице  су  усхићено  пролазиле  поред  штандова  и  разгледале  наслове  дјела.
Налазили   смо  се  у  царству  писане  ријечи,а  књиге  као  благо  су  се  налазиле  пред  нама.
Кроз  разговор  подстицано  је  интересовање  за  читање  књига.
Читајући, анализирајући, размишљањем ми  спознајемо  свијет  око  себе.
Можда  је  књига  која  лежи  на  полици  твоје  собе  и  чека  да  ју  баш  ти отвориш  твој  кључ  до
знања  и  мудрости.

Полазак  испред  школе  је  био  у  12.00 часова,а  повратак  до  исте  у  14.00 часова. У пратњи  наставнице  ученице  су  се  вратиле  до  школе, обогаћене  за  једно  ново  искуство.

20190913_123831.jpg - 5.86 MB