Освојено 1. мјесто на конкурсу ,,Бирамо најуређеније“, 2019.

Овогодишња  акција  бањалучке  Градске  управе,,Бирамо  најуређеније“  завршена  је дана 2. октобра 2019. године

додјелом  награда  и  признања за  најуређенији  простор  које  је  побједницима  уручио градоначелник  Бањалуке Игор  Радојичић. Ове  године, апсолутни  побједник  у  конкуренцији  шк. дворишта  је  Основна  школа ,,Јован Дучић“, јер  је  побједник, тј.  на  1. мјесту подручно  одјељење у  Пријечанима, на  другом  мјесту  је  наша  школа-подручно  одјељење  у  Куљанима, а  на  трећем  мјесту  школа  у  Залужанима .Награде  је  најбољим  учесницима уручио  градоначелник  Игор  Радојичић, који је нагласио  да  ова  акција  истиче  наше  суграђане који  град  чине љепшим,те  честитао  свим  побједницима  и  захвалио  на  учешћу  у  акцији.